czwartek, 20 czerwca 2013

Sexy opalenizna

Która z nas o niej nie marzy. Ale TRZEBA pamiętać, że piękna opalenizna to zdrowa opalenizna. Oczywiście nie muszę przypominać jak szkodliwe są promieniowania UVA i UVB, ponieważ każdy z nas o tym doskonale pamięta. Jednak słońce kusi, promienie pieszczą skórę ale i tak nie każdy korzysta z odpowiedniej ochrony skóry. Filtry to podstawa. Po pierwsze i najważniejsze- chronią skórę, po drugie sprawiają, że nasza skóra nabiera pięknego brązowo- złotego odcienia.

4 rady jak bezpiecznie korzystac ze słońca:

1. Stosuj kosmetyki z najsilniejszymi filtrami między 11:00 a 15:00 gdy promieniowanie słoneczne jest najgroźniejsze.

2. Piasek i woda odbijają do 90% światła słonecznego, zwiększajac jego niebezpieczne oddziaływanie.
3. Jęśli Twója skóra jest bardzo jasna lub wrazliwa na słońce , zachowaj szczególną ostrozność i korzystaj z kosmetyków z wyzszymi filtrami.
4. Nie daj się oszukać chmurom ani wiatrowi, który zmniejsza odczucie gorąca. Również przy takiej pogodzie należy zapewnić skórze ochronę przed słońcem.


Ja dzisiaj wystawiłam nóżki na słońce, ale na dosyc krótko. Tak czy inaczej słoneczko zaczęło "łapać" :) Jutro przy dobrej pogodzie powtórka. I tak małymi kroczkami do złotej opalenizny. Niestety albo i stety ;P nie mogę sobie pozwolić na długie i intensywne kąpiele słoneczne ponieważ dzidziuś rośnie w brzuszku :))) dlatego używam również balsamu stopniowo brązującego. 
Balsam jest rewelacyjnu. Moim zdaniem najlepszy ze wszystkich brązujących z Oriflame. Mam nadzieję, że zostanie z nami na długo. Wystraszył mnie napis "edycja limitowana" i zamówiłam 3 balsamy ;P ale w poprzednim katalogu bardzo się opłacalo go zamówić, w tym cena jest wysoka - 22, 31zł. Warto poczekać jeszcze troszkę, można go kupić mniej więcej w połowie. 

Prawdopodobnie pogoda ma nas długo rozpieszczać a upały szybko nas nie opuszczą. Z jednej strony w końcu to lato, zaraz wakacje! Niech grzeje, a co ;P Pamiętajcie o ochronie. Kosmetyki rozprowadzajcie  ok 20 min przed wyjściem na słońce aby całkowicie się wchłonął i zaczął działać. Nawet jeżeli kosmetyki są wodoodporne, trzeba powtarzać aplikację przynajmniej co 2 godziny. I oczywiście pamiętajcie o balsamach i mleczkach po opalaniu. Świetnie ukoją skórę po opalaniu :)
Mam nadzieję, że pochwalicie się swoją złotą opalenizną :) mile widziane zdjęcia. A może macie własne sprawdzone sposoby na złoty kolor skóry? Zapraszam do komentowania i dyskusji :) :*

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz